Ogled gledališke predstave

Vsi učenci 2. triade so 14. 11. 2017 odšli v Gledališče Koper.Spremljale so jih razredničarke: Janja Ivančič, Tina Jenko, Petra Valenčič ter vodja kulturnega dneva, slavistka Olga Novak. Ker smo imeli predstavo šele ob 11. uri smo si pred malico ogledali še staro mestno jedro; Koper nam je predstavila Janja Ivančič. Razložila je njegovo zgodovino, dvojezičnost, od kod to ime, kako je z jeziki v šolah ter pokazala precej znamenitih zgradb, ulic in trgov, npr: Trg Brolo in Prešernov trg, glavna mestna vrata Muda, Čevljarsko ulico, Pokrajinski muzej Koper, druga vrata – Taverno, nekoč skladišče soli, cerkev Marije Vnebovzete, palačo itd.
Vračali smo se z nekoliko zamude, saj se je predstava zaradi tehničnih težav začela pozneje.
Mladinska predstava Kekec, trajajoča  1 uro, je povzela slovensko legendo, Kekca – prikazane so bile vse njegove pojavnosti in dogodki z Bedancem, Pehto in stricem Prisankom. Scena je bila zelo dinamična in zanimiva. Igralci so nas prepričali s svojo igro v različnih vlogah. Kostumi so bili domiselni in ustrezni času nastanka Kekca. Prikazali so gorenjščino, elemente muzikala, uporabo celotne gled. dvorane kot odra. Glasba se je ves čas odvijala v živo na odru – z enim samim glasbenikom, ki je vsemu skupaj pridal živahnejše vzdušje in barvanje razpoloženja ob dogajanju. Današnjim časom so se približali z nekaj posrečenimi malenkostmi – Kekca so otrokom približali kot njihovega vrstnika, hkrati pa še junaka: pogumnega, dobronamernega, plemenitega, živahnega, neposrednega in odkritega fanta iz mesa in krvi.