Prireditev ob dnevu reformacije in komemoracija

27. oktobra 2017 smo se šolarji in delavci šole zbrali v telovadnici, kjer smo obeležili dan reformacije.
Gašper Šajn, Tim Tomšič in Matic Tomažinčič so nas spomnili na pomen tega praznika. Program so popestrili otroci pevskega zbora iz 1. In 2. razreda ter mladinski pevski zbor.
Potem smo počastili vse, ki so jih v grob položili bolezen, nasilje, starost, nesreča, sovraštvo…Zapeli smo jim in recitirali. Nastopili so otroški pevski zbor 3. In 4. razreda, mladinski pevski zbor, Miha Mušič, Tim Paveo in Blaž Strle. Vsi smo z enominutnim molkom počastili spomin na umrle. Prireditev sta povezovalia Blaž Godina in Jernej Smerdel.
Sveče so na grobove in k spomenikom po vaseh položil učenci ob odhodu iz šole in učenci
podaljšanega bivanja z učiteljicama.