DEDIŠČINA NAŠEGA KRAJA

Tretješolci smo medse povabili bivšo učiteljico Jožo Kastelic. Poprosili smo jo, naj nas pelje na ekskurzijo po Knežaku, da bi spoznali dediščino našega kraja. Ker je gospa Joža domačinka, bivša učiteljica na naši šoli  in zelo aktivna krajanka, je pravšnja oseba za vodičko po vasi. Z velikim veseljem je naše vabilo sprejela in učencem na zelo zanimiv in razumljiv način predstavila kraj. Ogledali smo si stare zgradbe (hiše),staro šolo (zdajšnji gasilski dom), značilnosti zidave starih hiš,  vaške vodnjake, »lipce«, slišali za imena bivših vaških veljakov… Ogledali smo si tudi notranjost farne cerkve in izvedeli, zakaj je postavljena ravno na tem mestu. Čas je zelo hitro minil, morali smo nazaj v šolo, zato si vsega načrtovanega nismo uspeli ogledati.  Za pridnost na ekskurziji  jim je razdelila še sladko presenečenje. Z gospo Jožo smo se dogovorili, da jo še kdaj pokličemo, saj nam še ni prenesla svojega tako bogatega poznavanja zgodovine Knežaka.

Hvala za lep dan, Joža!

Učiteljica Anica Prosen