PRIHOD DEDKA MRAZA

Tudi letos smo se, tako kot se spodobi, poslovili od starega leta z našo tradicionalno prireditvijo ‘Prihod dedka Mraza’. S pridnim in vztrajnim delom smo z učenci pripravili pester program. Tako so se nam, po nagovoru ravnateljice, s plesom predstavili naši najmlajši – vrtčevi otroci, zapela sta nam oba šolska zbora – otroški in mladinski, razigrano je zaplesala plesna skupina, božične skladbe so pričarali učenci iz skupine Orffovega instrumentarija. Prireditev je povezovala zgodba o praznovanju božiča nekoč in danes, ki so jo napisali in zrežirali učenci gledališkega krožka z mentorico. Na koncu smo seveda priklicali tudi pravega dedka Mraza, ki je otroke nagovoril in obdaril. Obljubili smo mu, da bomo tudi prihajajoče leto tako pridni, da nas bo ponovno obiskal.

Sporočilo naše igre je bilo zgovorno – otroci si za praznike ne želijo samo igrač in drugih dobrin, želijo si mirnega praznovanja v krogu svoje družine. Upamo, da so želje naših otrok padla na plodna tla in poslušna ušesa. Za čarobnost praznikov ne potrebujemo veliko.

IMG_0559 IMG_0566 IMG_0572 IMG_0578 IMG_0579 IMG_0626 IMG_0630 IMG_0632 IMG_0645