VELIKA osveščevalno – zbiralna nagradna akcija

»Ni debate – v Gorenje Surovino dajte stare aparate!«

Od 10. – 27. oktobra 2016 je potekala velika zbiralna akcija starih električnih aparatov. Vanjo se je vključila tudi naša šola. Zbrali smo res veliko količino odpadnih aparatov in baterij (čez 4 tone), saj smo skoraj do zadnjega dne vodili na lestvici šestnajstih šol, ki so sodelovale v akciji. Ob zaključku akcije  smo zasedli drugo mesto glede na zbrano število kg na učenca. Zahvala za ta uspeh gre vsem staršem ter  krajankam in krajanom,  ki so pripeljali stare aparate in s tem pripomogli k osveščanju javnosti o posledicah nepravilnega ravnanja z odpadno električno elektronsko opremo (OEEO) ter skrbi za  ohranjanje bolj čiste narave. Upam, da bomo tudi v bodoče odnašali OEEO v ustrezne odpadkovne zaboje.

Koordinatorica akcije in mentorica Zdrave šole:

Anica Prosen