Obeležitev dneva reformacije in komemoracija

Reformacija, komemoracija, kako težki besedi! Na naši šoli smo jima bili kos.

Pripravili smo prireditev za oba posebna dneva. Ker smo vsi stopili skupaj, je le-ta potekala brezhibno. Posebnosti sta bili ti, da smo se vsi skupaj bolje spoznali, in da je bilo več nastopajočih kot poslušalcev.

V obeh delih prireditve so nastopili otroci iz otroškega in mladinskega zbora ter Orffova skupina. Primoža Trubarja je zaigral Jernej, prireditev pa je suvereno vodila Ajda. Pomagal je tudi Gašper Šajn, in sicer iz občinstva. V drugem delu (komemoracija) so doživeto nastopile petošolke Nika, Ema in Teja.

Po prireditvi so ob odhodu domov delegacije učencev odnesle sveče k spomenikom v Knežaku, na Bač, v Šembije, Koritnice in na Mašun. Učenci z učiteljicama  podaljšanega bivanja pa so sveče položili na grob padlim na Sveti Barbari in k spomeniku ob šoli.

Morena Hostinger