Mesečni arhiv: junij 2021

LIKOVNI NATEČAJ Z NASLOVOM »BREZ KMETA NI HRANE«

Učenci 6.razreda so v okviru dela na daljavo pri LUM sodelovali v likovnem natečaju,
ki ga je organizirala Zveza za podeželsko mladino v sodelovanju z Zelenimi dolinami.
Slikali so na temo Brez kmeta ni hrane. Na natečaj smo poslali 15 izdelkov. Učenci
so najprej narisali motiv in ga pobarvali z živimi barvami, nato pa z umirjenimi
barvami pobarvali ozadje. Cilj natečaja je bil, da otroci začnejo razmišljati o
kmetijstvu, da spoznajo, kako pride hrana na njihov krožnik, da vedo, kdo je za to zaslužen.

Učenci iz naše šole so bili zelo uspešni, saj so bile njihove slike izbrane med 500
likovnimi izdelki. Najprej se je slika Žige Skoka na družabnem omrežju potegovala za
zmagovalno risbico, ki bi krasila mleko Zelene doline. Aljaž Počkaj je prejel 2. mesto
v svoji kategoriji in Tim Paveo 3. mesto v svoji kategoriji. Oba učenca sta prejela zelo lepe praktične nagrade.

Kot razred pa so bili šestošolci nagrajeni še z delavnico, ki so jo izvedle članice
Zveze podeželske mladine. Delavnica je potekala 12. 6. 202 pri pouku gospodinjstva.
Učenci so si ogledali video na temo slovenskega tradicionalnega zajtrka,
prepoznavali različne vrste žit, poskusili različne vrste kruha, zamesili testo in spekli kruh.

Zadnji dan v Snoviku

Zadnji dan smo v bazenih ocenili plavalne spretnosti. Vsi učenci so napredovali v plavalnem znanju. Podelili smo nagrade za najbolj urejene sobe. Prav posebna nagrada za vse je bilo še posebej okusno kosilo. Zahvaljujemo se osebju term za prijaznost in ustrežljivost, ki sta naredila naše bivanje pri njih nepozabne.

Zadnji dan v Seči

Zadnji dan šole v naravi je za nami. Preizkusili smo se v znanju plavanja. Vsi smo bili zelo uspešni in za to dobili plavalna priznanja. Za domov smo sešili dišeče vrečke napolnjene s soljo in sivko, ki nas bodo spominjale na zadnje šolske dneve ob morju. Lepo nam je bilo, a radi smo se vrnili tudi domov.

Snovik tretji dan

Po obilnem zajtrku smo se odpravili na bazen, kjer smo vadili različne plavalne tehnike. Bil je prav poseben dan, saj smo imeli rojstnodnevno zabavo dveh učencev, ki sta v teh dneh praznovala. Po kosilu smo se posladkali z okusno torto, zvečer pa še malo zaplesali. Aktivni dan smo zaključili z vadbo na napravah na zunanjem fitnesu.

Tretji dan v Seči

Za nami je že tretji dan šole v naravi, ki smo ga preživeli zelo aktivno. Dopoldne in popoldne smo se urili v plavanju v bazenu. Sprehodili smo se do morske obale in po skupinah nabirali školjke, polže … ter spoznali marsikaj novega o življenju ob in v morju. Ustvarili smo morsko sliko in dan zaključili s sladoledom in pakiranjem, saj jutri odhajamo domov.

Drugi dan v Snoviku

Dan je bil namenjem predvsem plavanju, oz. izboljšanju plavalne tehnike. Skupaj so učenci plavali okoli šest ur. Zvečer so učenci risali za natečaj, ki ga razpisujejo v termah Snovik. Trenutek, ki so ga učenci težko pričakovali pa je bilo oznanilo, da je na vrsti čas za spanje. Voda, sonce in tobogan so nam popestrili dan in je sleherni učenec neznansko zaspan.
Lep pozdrav od učencev in učiteljev.

Seča- ponedeljek

Prvi dan naše šole v naravi in tečaja plavanja je za nami. Namestili smo se po sobah, sledil je preizkus plavanja v bazenu in sprehod skozi galerijo skulptur v naravi. Ob zanimivih igrah smo se zares zabavali. Lepo nam je.