Mesečni arhiv: november 2020

PRVOŠOLČKI NA DALJAVI

V to čudno šolo, šolo na daljavo, smo zakorakali tudi prvošolci. To je pa res čudno. Šola doma. Naše mame so postale učiteljice, naši atkoti je pa učitelji. Naša dva učitelja doma dobro poskrbita, da naredimo vse naloge, ki nam jih pošilja prava učiteljica. Včasih je kar zanimivo in lepo, včasih pa bi raje šli v šolo. Na trenutke je prav smešno in čudno, ma v tej korona situaciji je tako najboljše. Pogrešamo prijatelje s katerimi raziskujemo in kakšno ušpičimo, obenem pa se veliko naučimo. Komaj čakamo, da bodo po televiziji rekli, da gremo lahko v šolo in da bo vse po starem.

Mlini na veter

V torek, 17. 11. 2020, so imeli petošolci tehniški dan na daljavo v okviru katerega so izdelali mline na veter. Najprej so si ogledali kratek film o mlinih, igrali igro spomin na temo različnih vrst mlinov, nato pa po navodilih izdelali lesene mline na veter.
Opravili so tudi različne naloge v priročniku za izvedbo dejavnosti. Sedaj pa na burjo in preizkusiti.