Mesečni arhiv: marec 2020

Tehniški dan v 3. razredu

Tudi učenci razredne stopnje pridno delajo doma. Redno izvajajo vse zadolžitve, starši pa  mi  včasih  pošljejo tudi sliko dela svojih otrok. V dveh tednih pouka na daljavo smo izvedli tudi naravoslovni in tehniški dan. Slednji je bil učencem še posebno všeč. Cel teden so spoznavali svoje telo, njegovo neverjetno sestavo in delovanje. Naloga tehniškega dne je bila izdelava »kostka« iz razpoložljivega materiala. Poslali so mi slike svojih izdelkov s  komentarji, ki so mi povedali, da jim je bila naloga nadvse všeč.

Hvala staršem, ki ste vezni člen med mano in svojimi otroki. Upam in želim si, da bi to veliko breme, ki ga nosite te dni,  kmalu padlo z vaših ramen in bomo spet vsi normalno delali in zaživeli.

Ostanite zdravi!

Razredničarka Anica

Fotografije izdelkov si lahko ogledate v galeriji.

Naravoslovni dan

Na daljavo potekajo tudi dnevi dejavnosti

Danes učenci od 6. do 9. razreda raziskujejo svojo domačo pokrajino – kras.

Ob tem spoznavajo kraške pojave, legendo o nastanku naše dežele, opraviti morajo sprehod in se ukvarjati s pregovori, ki so vezani na naše kraje.

Ob tem nastajajo tudi izdelki. Prva dva sta nam bila že posredovana zato ju objavljamo.

Zelo si želimo čim več slik izdelkov ali fotografij s sprehodov.

slike kras 1

Slike kras 2

slike kras 3

Nujno obvestilo

Datum: 20.3.2020

SPOŠTOVANI STARŠI

Glede na O D L O K o začasni splošni prepovedi gibanja  in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah  v Republiki Sloveniji, ki je dostopen na spletni strani

vam iskreno priporočam, da se s svojimi otroki pogovorite o obnašanju v tej krizni situaciji. Povejte jim, da so otroci ključni pri omejevanju širjenja bolezni, ki jo povzroča koronavirus.

Svojim otrokom razložite, da se ne smejo družiti z otroki, ki niso iz vaše družine.

Otroci naj bodo doma, v kolikor gredo na sprehod v naravo, poskrbite, da gredo z vami, ne glede na njihovo starost.

Bodimo vsi pri izvajanju teh ukrepov skrbni in odgovorni.

Za zdravje naših otrok in vseh nas gre!

Kako na daljavo delajo učitelji

Pozdravljeni učenci in starši.

Koronavirus nas je postavil pred zanimiv izziv učenja na daljavo. Upamo, da vam gre dobro, da uspešno rešujete naloge po danih navodilih.

Vas zanima kako izgleda delo učitelja na daljavo? Poglejte v galeriji.

Srečno, uspešno delo in ostanite doma!

Vaši učitelji

NUJNO OBVESTILO

Spoštovani starši, učenci in otroci,

glede na okrožnico MIZŠ, ki je bila oblikovana v skladu z Odlokom Vlade RS vas obveščam,

da bodo vse šole in vrtci od 16. marca 2020 do preklica zaprti.

Novi odlok tudi ne dovoljuje več organizacije NUJNEGA VARSTVA OTROK, prepoved pa velja do prenehanja razlogov zanjo, kar bo ugotovila vlada s sklepom, ki ga bo objavila v Uradnem listu Republike Slovenije.