Mesečni arhiv: december 2019

Kulturni dan

Za kulturni dan smo v počastitev 219. obletnice Prešernovega rojstva imeli izdatno bogat program, in sicer ogled razstave Antična Grčija in gledališke predstave Županova Micka, prvo v Cankarjevem domu, drugo v SNG Drama.
Učenci zadnje triade so z razredničarkami Martino B. J., Petro V. in Olgo N. ter dodatnim spremljevalcem uč. Urošem J. odšli izpred šole ob 7:30.
V dveh skupinah so si ogledali razstavo o antični Grčiji. Ponovili oz. utrdili so z vodičko Anjo vsa področja delovanja Grkov. Spoznavali so, kako zelo so imeli razvito: medicino, biologijo, matematiko, meroslovje, gradbeništvo, keramiko, kiparstvo, filozofijo, vojaštvo, književnost itd. Na vse te teme so izpolnjevali delovne liste.  Ko so bili prosti, pa so se sprehodili po starem mestnem jedru ter si ogledali: maketo mesto, Julijo P., parlament, stavbo Univerze v Lj., Slo. filharmonijo, Kongresni in Prešernov trg, Tromostovje, Robov vodnjak itd.
Pred začetkom gled. predstave  ob 11. uri so bili uporabniki garderobe in iskali so svoj stol glede na določitev na vstopnici. Med igralci Županove Micke so prepoznali tudi slavna igralca, Janeza Škofa in Klemna Slakonjo … Čeprav je besedilo A. T. Linharta že staro, to je klasika, so bistvo razumeli, čeprav so bile težave s slišanostjo in razumevanjem nekaterih besed oz. igralcev. No, gledališče pa je tako ali tako mnogo več od samo tega.
Učenci so ponovno lahko uživali v mrzlem, a sončnem dnevu in se obilno naužili kulture …

Zdravstvena vzgoja

V sredo, 27.11.2019, je v drugi triadi potekala zdravstvena vzgoja, ki jo izvaja Zdravstveni dom Ilirska Bistrica. Ob strokovnem vodenju gospe Diane Godec so učenci spoznavali različne vsebine. Četrtoš olci so se pogovarjali o preprečevanju nesreč, petošolci o zasvojenosti in šestošolci o odraščanju. Bilo je zanimivo in poučno.

Mladi planinci v Opatiji

V soboto, 23.11.2019, je bil v načrtu planinski izlet na hrvaški Ošalj. Ker vreme ni bilo ugodno, smo cilj izleta spremenili. Prehodili smo sprehajalno gozdno pot Carme Sylve v Opatiji in del poti ob morju Lungomare. Pohod je trajal 3 ure in tudi  vreme nam je bilo v tem času naklonjeno. Bilo nam je zelo lepo.

Pojav uši

Datum: 2.12.2019

Obvestilo o pojavu uši

Sporočamo vam, da so se pri nekaterih učencih zopet pojavile uši.

Uši so stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomskih status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo.

Prosimo, da v skladu z navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši, ki so dostopna na spletni strani www.nijz.si  izvedete razuševanje.

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši in tega ne morejo nadomestiti ne vrtec, ne šola, ne zdravstvena služba – so nam pa lahko v pomoč. Zaposleni v vzgojno-izobraževalnih zavodih nismo dolžni pregledovati lasišča niti izvajati razuševanja.

Če se problem ne bo odpravil, bomo po potrebi aktivirali Center za socialno delo in zdravstveno službo ZD Ilirska Bistrica.

Staršem, ki nas o pojavu uši pri svojem otroku pravočasno obvestite, se za to zahvaljujemo.

Tea Gustinčič, ravnateljica

Po pooblastilu Klavdija Sotlar