Dnevni arhiv: 5. 11. 2019

Obvestilo o pojavu uši

Spoštovani starši,

sporočamo vam, da so se na šoli ponovno pojavile uši.

Uši so stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomski status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo.

Naglavne uši ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje. Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši oziroma skrbniki. Če so se pri vašem otroku pojavile naglavne uši, je nujno, da v skladu z Navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši, ki so jih pripravili strokovnjaki, natančno izvedete razuševanje.

Večina otrok dobi uši v domačem okolju, v šoli ali vrtcu, pa tudi zunaj njega, in to ponavadi veliko prej, preden se problem sploh zazna.

Navodila za ravnanje ob pojavu naglavnih uši najdete na spletni strani Nacionalnega inštituta za varovanje zdravja RS (https://www.nijz.si/sl/usi-naglavne-usi), kjer lahko najdete tudi več informacij o ušivosti in njenem preprečevanju.

S spoštovanjem,

Klavdija Sotlar                                                                                            Tea Gustinčič

pooblaščeni namestnik ravnateljice                                                       ravnateljica