Mesečni arhiv: oktober 2019

SPREJEM PRVOŠOLCEV V SKUPNOST UČENCEV OŠ TONETA TOMŠIČA KNEŽAK

Prvi šolski dan je bil za prvošolce v Knežaku poseben, vendar ne izjemen. Na šoli smo se namreč odločili, da morajo učenci 1. razreda pokazati, da si zaslužijo sodelovati v skupnosti
učencev šole. Prvošolci so v mesecu in pol začutili, da od njih pričakujemo sodelovanje in ustrezno delo. Trudili so se, se pozdravljali s starejšimi učenci, jih spraševali. Čeprav niso natančno vedeli, kaj od njih pričakujemo, so čutili, da se morajo povezati.

Beri naprej

Jesenski pohod na Snežnik

V soboto, 19.10.2019, smo se mladi planinci iz naše šole in planinci iz ostalih šol naše občine odpravili na Jesenski vzpon na Snežnik. Pohod smo začeli in zaključili pred Planinskim domom na Sviščakih. Vsi smo uspešno smo osvojili vrh. Pohod je imel tudi dobrodelno vlogo, saj smo s pomočjo srečelov zbirali sredstva za obnovo planinskega doma na Sviščakih.

Pešbus

Na šoli smo od 23. 9. do 4. 10. 2019 organizirali Pešbus. Namen te aktivnosti je spodbuditi čim več otrok, da v šolo prihajajo peš. Naša ciljna skupina so bili učenci od 2.- 6. r. z Bača in Knežaka. K sodelovanju sem povabila starše in stare starše, ki so otroke s Pešbusom spremljali do šole. Odziv je bil z obeh strani velik. Sodelujoči so bili zadovoljni in si želijo, da bi se takega načina prihoda v šolo držali vsi. Imeli smo dve progi in 4 postaje. Sodelovalo je 25 učencev in 14 spremljevalcev, večinoma staršev.
Mnenja »Pešbusovcev«:
– Bilo mi je všeč, ker sem se nadihal/a svežega zraka in opazoval/a naravo
– Sem se razgibal/a in se počutil/a veliko bolje
– Sem se družil/a s prijatelji in sošolci in sem se lahko pogovarjal/a že pred poukom
– So bili prijazni spremljevalci
– Vesel/a sem bila štampiljk na vozovnici
– Da bi bil Pešbus obvezen za vse in celo šolsko leto
– Zelo navdušen/a
– Po zaključku Pešbusa pa jih kar nekaj ne bi hodilo peš (ker bi bili brez spremstva ali sami)
Spremljevalci: Vanja Delost (vsak dan), Miroslava Knafelc , Mira Kirn, Adrijana Širca, Silvija Ludvik, Boštjan Paveo, Uroš Tomšič, Tanja Šircelj, Tadeja Zadelj, Maja Kočar Škrlj, Sandra Kastelic, Dragica Ludvik, Jožica Škrlj, Jana Prosen Tomšič.

Po besedah spremljevalcev mislim, da so radi sodelovali pri spremstvu učencev. Kar nekaj jih je že stalnih ( 3 leta zapored – od začetka) in vsi so izrazili željo po sodelovanju tudi v bodoče.
Hvala vsem, ki ste se vključili v to aktivnost, še posebno pa spremljevalcem, ki so bili pripravljeni
sprejeti tako veliko odgovornost .
Anica Prosen, koordinatorica Pešbusa na OŠ Toneta Tomšiča Knežak