Dnevni arhiv: 3. 10. 2017

ŠPORTNI DAN – JESENSKI POHOD

V petek, 29. 9. 2017, smo evropski teden športa zaključili športno. Z učenci razredne stopnje (1. – 5. raz.) smo imeli jesenski pohod. Eni smo šli na Tuščak, potem mimo cerkve Sv. Hieronima nad Koritnicami nazaj proti šoli, drugi (mlajši) pa mimo Koritnic do Sv. Hieronima in nazaj v šolo. Preživeli smo lep, sončen dan.

PREDSTAVITEV PUBLIKACIJE TJEČE, TJEČE, BISTRA UODA

V nedeljo, 1. 10. 2017, smo tretješolci sodelovali na kulturni prireditvi v Podtabru. Člani Univerze za tretje življenjsko obdobje so predstavili publikacijo Tječe, tječe, bistra uoda, mi pa smo s spletom otroških ljudskih plesov popestrili program. Na prireditvi  je na harmoniko zaigral tudi Tijan Penko,  naš učenec. Preživeli smo lep dan, Nevenki Tomšič in njenim sodelavkam in sodelavcem pa hvala za pogostitev in lep sprejem.

Razredničarka Anica Prosen

Beri naprej

AKTIVNOSTI TRETJEŠOLCEV

Že v začetku septembra smo se v akcijo mreže Zdravih šol “Aktivni odmor”  vključili tudi mi, tretješolci. Učitelj Mile je posnel naš aktivni odmor, ki ga izvajamo vsak dan med poukom. Na začetku sem vaje vodila jaz, sedaj jih pa vodijo učenci  sami. Posnetek smo 15. septembra poslali tudi na Inštitut za varovanje zdravja OE Koper, kjer je bil zelo lepo sprejet in pohvaljen.

Posnetek si lahko ogledate tukaj.

Razredničarka Anica Prosen

Življenje v naravi Selce

Učenci od 7. do 9. razreda so v tem tednu v Selcah od koder se nam bodo tudi redno javljali. Za prvi dan so zapisali:

Za nami je čudovit, sončen in ustvarjalen dan. Ko smo prispeli v Selce, smo se udobno namestili po sobah. Sledilo je odlično kosilo in skupno druženje na dvorišču, kjer smo aktivno preživeli usmerjen prosti čas. Popoldanske aktivnosti so potekale na prostem, saj so nas sončni žarki tako prijetno božali, da smo kar malo počofotali po morju, medtem, ko smo raziskovali silo vzgona. Ukvarjali smo se tudi z kromatografijo. Dan smo zaključili z daljši pohodom do Crikvenice.

Še nekaj utrinkov.