Dnevni arhiv: 16. 5. 2017

EKIPA PRVE POMOČI OŠ TONETA TOMŠIČA KNEŽAK USPEŠNA TUDI NA DRŽAVNEM PREVERJANJU USPOSOBLJENOSTI OSNOVNOŠKOLSKIH EKIP PRVE POMOČI

1. državno preverjanje usposobljenosti osnovnošolskih ekip prve pomoči je potekalo v Mladinskem zdravilišču in letovišču RKS na Debelem rtiču. Ekipa OŠ Toneta Tomšiča Knežak v sestavi Anika Sedmak – vodja ekipe, Živa Slavec, Viva Fatur, Veronika Černetič, Maria Rosa Černetič in Andraž Kristan – rezerva so svoje znanje pokazali na teoretičnem in praktičnem področju.

Praktično je ekipa oskrbovala poškodovance na štirih zahtevnih deloviščih z več poškodovanci. Delali so natančno in zavzeto. Za uspešno delo so morali uporabljati številne komunikacijske spretnosti, delovali so usklajeno, mirno a odločno. S prikazanim znanjem so si prislužili odlično 3. mesto. Prvo mesto je osvojila ekipa OŠ Šmarjeta, drugo pa ekipa OŠ Boštanj.

Skupno je na tekmovanju iz preverjanja znanj prve pomoči v letošnjem letu v Sloveniji sodelovalo preko 100 osnovnošolskih ekip iz 56 območnih združenj Rdečega križa. Več o tekmovanju si lahko preberete na spletni strani http://www.rks.si/sl/Novice/Osnovnosolci_prepricljivo_pokazali_znanje_prve_pomoci/

Ob tem odličnem rezultatu se zahvaljujemo vsem zunanjim sodelavcem, ki so s svojim strokovnim znanjem spodbujali in učili člane ekipe OŠ Toneta Tomšiča Knežak.

Klavdija Sotlar, mentorica