Mesečni arhiv: april 2017

ZMAGOVALCI REGIJSKEGA TEKMOVANJA IZ PRVE POMOČI

V torek, 25.4.2017 je ekipa prve pomoči OŠ Knežak sodelovala na regijskem tekmovanju iz znanja in veščin prve pomoči v Ajdovščini.

Na tekmovanju so bile ekipe Notranjske, Obalno – kraške in Primorske regije. Ekipa OŠ Knežak v sestavi: Anika Sedmak, Živa Slavec, Viva Fatur, Maria Rosa Černetič, Veronika Černetič in Andraž Kristan je z odličnim rezultatom dosegla 1. mesto.

Učenci so svoje teoretično znanje pokazali s pisanjem testa, praktično pa so se pomerili na treh deloviščih s šestimi poškodovanci. Oskrbeli so ponesrečenca brez znakov življenja, ponesrečenca s krvavitvijo iz nosu, oskrbeli so tudi odprti zlom gležnja, opeklino in poškodbo medenice.

Za odličen uspeh gre zahvala tudi zunanjima sodelavcema Zmagu Štrajnu in Mateju Celinu.

Klavdija Sotlar, mentorica

NAŠI UČENCI V PARKU VOJAŠKE ZGODOVINE

Učenci od 7. do 9. razreda so v torek, 18.4.2017 obiskali Park vojaške zgodovine v Pivki.

Ogledali so si bogato muzejsko zbirko vojaških vozil in druge opreme. Ob slikoviti razstavi o osamosvajanju naše države so spoznavali značilnosti tistega časa. V posebej pripravljeni dnevni sobi, ki prikazuje vsakdanje življenje v dneh vojne za Slovenijo so se počutili zelo domače. Z zanimanjem so spremljali bogato razlago vodiča. Najbolj pa so bili navdušeni nad obiskom podmornice, v kateri so pobližje spoznali tako opremo v podmornici kot težko življenje fantov podmorničarjev.

Zaradi izredno slabih vremenskih razmer si nismo ogledali utrdb na Primožu, pač pa smo se odpeljali nazaj v šolo, kjer smo izvedli zanimiv kviz, v katerem so učenci izkazali bogato znanje, ki so ga pridobili v Parku vojaške zgodovine v Pivki.

Klavdija Sotlar

Vrtiček prvega razreda

V prvem razredu smo se pogovarjali pomladi in delu na vrtu.  Učenci so v šolo prinesli lončke, zemljo in semena. Vsak je posejal svoja semena, zalil in skrbno opazoval. Že tretji dan so nas presenetile rastlinice, ki so začele kukati iz zemlje. Ob rednem zalivanju so v dveh tednih zrasle lepe rastline, ki so jih učenci odnesli domov in posadili na vrtovih.

Učiteljci Morena in Vanja

DELAVNICA IZDELOVANJA NAKITA

Pri izbirnem predmetu likovno snovanje smo medse povabili gospo Tadejo Pecman Penko, ki se ukvarja z oblikovanjem nakita iz premo mase. Pokazala in naučila nas je nekaj osnov, tako da si je vsaka izmed nas izdelala čisto svojo ogrlico, uhane ali obesek. Nastali so zanimivi izdelki, poleg njih pa so nam ostale dragocene izkušnje in prijetno preživet popoldan. Hvala gospe Tadeji, da je znanje in spretnosti delila z nami!