Mesečni arhiv: marec 2017

TEKMOVANJE IZ ZNANJA FIZIKE

V petek, 17. 3. 2017, je v Sežani potekalo področno tekmovanje iz znanja fizike. Našo šolo je zastopala učenka 9. razreda, Anika Sedmak, ki se je odločno odrezala, saj je prejela SREBRNO STEFANOVO PRIZNANJE.

Čestitke!

TEKMOVANJE IZ ZNANJA GEOGRAFIJE 2017

Tema letošnjega tekmovanja iz znanja geografije je bila »Naravne danosti sopogojujejo gospodarstvo pokrajine«. Šolskega tekmovanja, ki je bilo 17. februarja 2017, se je udeležilo 12 učencev 6., 7. in 9. razreda. Bronasto priznanje so osvojili Jernej Smrdel, Anika Sedmak, Maria Rosa Černetič in Živa Slavec. Jernej in Maria Rosa sta se udeležila regijskega tekmovanja, ki je bilo 9. marca 2017 na OŠ Prestranek. Oba sta se zelo izkazala, Jernej pa je tudi osvojil srebrno priznanje. Čestitke!

Mile Uljan, mentor

ŠPORTNO PLESNE DELAVNICE

V petek, 17. marca 2017, so učenke vključene v Klub prostovoljcev pripravile športno plesne delavnice za učence 1. in 2. razreda. Delavnice so bile od 13.15 do 15.15 ure. Udeležilo se jih je 13 učencev,   pripravile in vodile so jih prostovoljke iz 6. razreda. Najprej so se igrali zanimive igre, nato so se učili plesati in izbirali naj plesalko in naj plesalca. Druženje so zaključili z igrami in dejavnostmi v krogu. Učenci so bili zadovoljni in si želijo še več podobnih aktivnosti.

ODLIČEN USPEH EKIPE PRVE POMOČI NA OBČINSKEM PREVERJANJU

V soboto, 18.3.2017 je na OŠ Dragotina Ketteja v Ilirski Bistrici pod okriljem območnega združenja Rdečega križa Ilirska Bistrica potekalo tekmovanje iz znanja in veščin prve pomoči. Ekipa OŠ Toneta Tomšiča v sestavi Anika Sedmak, Živa Slavec, Viva Fatur, Maria Rosa Černetič, Veronika Černetič in Andraž Kristan je na tekmovanju dosegla prvo mesto in s tem možnost sodelovanja na regijskem tekmovanju, ki bo v mesecu aprilu v Ajdovščini.

Na tekmovanju so učenci izkazali odlično teoretično znanje iz prve pomoči in delovanja Rdečega križa. Pomerili so se na treh deloviščih, kjer so oskrbeli poškodovance z naslednjimi poškodbami: hipoglikemija z blagimi motnjami zavesti, krvavitev iz nosu, pik čebele, poškodba ledvene hrbtenice z nevrološkimi izpadi, TPO odrasli z AED, zaužitje večje količine prepovedanih drog.

Učence so poleg mentorica na tekmovanje pripravljali tudi trije strokovni sodelavci: Zmago Štrajn, Matej Celin in Peter Novak. Ob tem se jim za vloženo delo iskreno zahvaljujemo.

Klavdija Sotlar, mentorica

VABILO na predavanje

Spoštovani starši, stari starši in drugi obiskovalci!

Vljudno ste vabljen na predavanje g. Marka Juhanta, ki bo v sredo, 22. 3. 2017, ob 17. uri na naši šoli.

Gospod Marko Juhant nam bo predaval na temo, kako vzgojiti srečnega, zdravega in uspešnega otroka.

DEDIŠČINA NAŠEGA KRAJA

Tretješolci smo medse povabili bivšo učiteljico Jožo Kastelic. Poprosili smo jo, naj nas pelje na ekskurzijo po Knežaku, da bi spoznali dediščino našega kraja. Ker je gospa Joža domačinka, bivša učiteljica na naši šoli  in zelo aktivna krajanka, je pravšnja oseba za vodičko po vasi. Z velikim veseljem je naše vabilo sprejela in učencem na zelo zanimiv in razumljiv način predstavila kraj. Ogledali smo si stare zgradbe (hiše),staro šolo (zdajšnji gasilski dom), značilnosti zidave starih hiš,  vaške vodnjake, »lipce«, slišali za imena bivših vaških veljakov… Ogledali smo si tudi notranjost farne cerkve in izvedeli, zakaj je postavljena ravno na tem mestu. Čas je zelo hitro minil, morali smo nazaj v šolo, zato si vsega načrtovanega nismo uspeli ogledati.  Za pridnost na ekskurziji  jim je razdelila še sladko presenečenje. Z gospo Jožo smo se dogovorili, da jo še kdaj pokličemo, saj nam še ni prenesla svojega tako bogatega poznavanja zgodovine Knežaka.

Hvala za lep dan, Joža!

Učiteljica Anica Prosen