Mesečni arhiv: december 2016

ŠOLSKI KINO, DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI

Na šolskem parlamentu so učenci predlagali, da zadnji šolski dan v tem koledarskem letu preživimo nekoliko drugače. Tako smo 3. in 4. uro organizirali šolski kino. Učencem smo razdelili žetone s katerimi so si med glavnim odmorom kupili vstopnico za ogled izbranega filma. Po učilnicah smo namreč vrteli 5 različnih filmov, ki so jih predlagali učenci in ki so si ga želeli ogledati. Učenci so bili z izvedenim zadovoljni.

5. šolsko uro pa je sledila še proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Devetošolci so nam kratko predstavili zgodovino našega naroda in osamosvojitve Slovenije. Vmes so nastopili učenci z recitacijami, z glasbenimi točkami manjkal pa seveda ni niti zbor s slovensko himno. Tako smo slovesno zaključili zadnji šolski dan, 23. december 2016.

20161223_095733 20161223_100022 20161223_114610 20161223_114944 20161223_115123 20161223_115716 20161223_120236 20161223_114909

PRIHOD DEDKA MRAZA

Tudi letos smo se, tako kot se spodobi, poslovili od starega leta z našo tradicionalno prireditvijo ‘Prihod dedka Mraza’. S pridnim in vztrajnim delom smo z učenci pripravili pester program. Tako so se nam, po nagovoru ravnateljice, s plesom predstavili naši najmlajši – vrtčevi otroci, zapela sta nam oba šolska zbora – otroški in mladinski, razigrano je zaplesala plesna skupina, božične skladbe so pričarali učenci iz skupine Orffovega instrumentarija. Prireditev je povezovala zgodba o praznovanju božiča nekoč in danes, ki so jo napisali in zrežirali učenci gledališkega krožka z mentorico. Na koncu smo seveda priklicali tudi pravega dedka Mraza, ki je otroke nagovoril in obdaril. Obljubili smo mu, da bomo tudi prihajajoče leto tako pridni, da nas bo ponovno obiskal.

Sporočilo naše igre je bilo zgovorno – otroci si za praznike ne želijo samo igrač in drugih dobrin, želijo si mirnega praznovanja v krogu svoje družine. Upamo, da so želje naših otrok padla na plodna tla in poslušna ušesa. Za čarobnost praznikov ne potrebujemo veliko.

IMG_0559 IMG_0566 IMG_0572 IMG_0578 IMG_0579 IMG_0626 IMG_0630 IMG_0632 IMG_0645

PRIHOD DEDKA MRAZA

deddek mraz

V četrtek, 22. decembra 2016 bomo ob 17.00 uri pripravili prireditev na katero bomo povabili čisto pravega dedka Mraza. Če bomo dovolj pridni, bo s sabo prinesel tudi darila.

Učenci in otroci iz vrtca so mu pripravili igrico in nekaj glasbeno plesnih točk.

Vabljeni, da se nam pridružite tudi tisti otroci, ki vrtca ne obiskujete.

PREDPRAZNIČNA PEKA PIŠKOTOV

Klub prostovoljk je za mlajše otroke pripravil , v torek 20. decembra, popoldansko delavnico peke piškotov. Prostovoljke so že prej pripravile testo za piškote. Delavnice so potekale v sproščenem in prijetnem vzdušju. Otroci so pod vodstvom prostovoljk oblikovali piškote in jih okrasili. Medtem ko so se piškoti pekli so si izdelali in okrasili škatlice v katerih so piškote odnesli domov. Druženje smo zaključili z igrami.

Maja 1 Maja 2 Maja 3 Maja 4 Maja 5 Maja 6 Maja 7

PRIPRAVE TRETJEŠOLCEV NA BLIŽNJE PRAZNIKE

Tudi v tretjem razredu se pripravljamo na decembrske praznike. Dogovorili  smo se, da  sami izdelamo nekaj okraskov, ki nam bodo polepšali razred, šolo  in dom. Od doma so prinesli različne predmete, ki smo jih ponovno uporabili in iz njih naredili nekaj novega. Uporabljene bele nogavice smo spremenili v ljubke snežene može, odpadno blago v Božičkovo nogavico in stare revije v smrečice, ki smo jih različno  okrasili. V razredu smo postavili jelko in sejali žito. S svojimi izdelki smo polepšali tudi šolski hodnik, kjer smo naredili čarobni gozdiček. Šolski prostor je tako pripravljen na najlepše praznike v letu. Srečno 2017!

Tretješolci z učiteljico Anico

3 razred teh 7 3 razred teh 6 3 razred teh 5 3 razred teh 4 3 razred teh 3 3 razred teh 2 3 razred teh1 3 razred teh 8 3 razred teh 9

Ogled razstave Jožeta Šajna

V dvorani gasilskega doma v Knežaku je bila razstava umetniških del slikarja Jožeta Šajna. Tudi nekateri učenci naše šole smo si ogledali razstavljena dela – učenci razredne stopnje ter učenke, ki obiskujejo izbirni predmet likovno snovanje. Širok opus tako likovnih tehnik kot motivov nas je vse navdušil. Avtor, katerega korenine segajo ravno v Knežak, nas je tudi počastil s svojim obiskom in nam svoja dela interpretiral. Podaril nam je tudi svojo knjigo ‘Matrika ljubezni’. Mlajšim učencem pa je bil v pomoč gospod Vojko Mihelj. Obema se zahvaljujemo za bogat likovni sprehod.

razstava razstavas 2

TEHNIŠKI DAN VESELI DECEMBER V 1. RAZREDU

Po pogovoru o prihajajočih praznikih in poslušanju ustrezne glasbe so se učenci vključili v delavnice.

Izrezovali so, gubali in lepili papirnate trakove na »eko smreko«, da bi jo okrasili, so izdelali čebelice  iz furnirja, poslikali so steklene posodice za mini ikebane, izrezali so in sestavili “snežinke balerinke”, ki bodo krasile našo učilnico, sledilo je sestavljanje motiva iz hama perlic za voščilnico.

Vsak učenec je ustvaril vsaj en izdelek v vsaki delavnici. Nekaj je bilo polizdelkov, ki jih bomo dodelali v naslednjih dneh.

Učenci so bili navdušeni nad drugačno obliko pouka, delovni in ustvarjalni. Čeprav utrujeni, so učilnico po delu ustrezno pospravili.

Vsi smo bili veseli, ker bodo v naslednjih dneh nastali celoviti praznični izdelki. To pa ne bo težko, saj so učenci v šolo prinesli veliko delovnega materiala, ki so ga pripravili skupaj s starši.

Oglejte si, kaj smo počeli…