Mesečni arhiv: september 2016

Obvestilo

Učenci, ki so se udeležili naravoslovnega tedna v Trilobitu, se vrnejo danes od 15.30 – 16. ure (pred šolo). Iz Trilobita bodo šli približno ob 14.00.

PRAV POSEBEN PRVI ŠOLSKI DAN ZA PRVOŠOLCE NA OŠ TONETA TOMŠIČA KNEŽAK

Vsako leto je prvi šolski dan vznemirljiv, tudi zaradi tega, ker so vse oči učencev in delavcev šole usmerjene v nove člane naše skupnosti. Čeprav vsi večino otrok iz vrtca pogosto videvamo, se sprašujemo: Le kakšni so? So veliki, majhni, nagajivi, delovni? Bodo hoteli sodelovati z nami? Kakšni so ti novi prvošolci!?

Letošnji prvi šolski dan je bil precej drugačen od drugih. Vsi so ga začeli na šolskem igrišču, le prvošolci in njihovi starši so imeli  čast, da so se srečali z nami v »obnovljeni šoli«. In …kako je bilo?

Prvošolci žarečih oči, starši nekoliko zaskrbljeni, polna učilnica, ravnateljica s pripravljenimi lepimi besedami, vznemirjena razredničarka…

Otroški pevski zbor je zapel pozdravno pesem »novim učencem« in ob tem so imeli starši solzne oči. Ne smemo pozabiti, tudi zanje je to prav poseben dan. Sproščujoče je deloval drugi razred, ki je  humorno zaplesal in z rumenimi rutkami sprejel prvošolce v skupnost učencev šole. Gospa ravnateljica je z vzpodbudnim in prijaznim govorom vzdušje še bolj usmerila v veselo razpoloženje, kitarista Ajda in Žiga pa sta dosegla popolno sprostitev.

Sledil je še zadnji razgovor staršev z razredničarko pred začetkom šolskega dela, otroci pa so se igrali z učiteljico Mojco.

Prvošolci so pohvalili šolsko malico in jo kljub  vznemirjenju pridno pojedli. Ampak kaj to… sledilo je slavje ob slastni torti. Vsi skupaj se nismo mogli ubraniti pesmi in fotografiranju.

Na šoli upamo, da bo ta dan prvošolcem in staršem ostal v lepem in dolgem spominu.