Mesečni arhiv: maj 2016

9 medalj na občinskem krosu

V petek, 27. 5. 2016 se je tekaška reprezentanca naše šole odpravila na zdaj že tradicionalni občinski kros v Ilirski Bistrici.  Fantje in dekleta so se odlično odrezali in v hudi konkurenci osvojili kar 9 medalj. Tudi ostali sodelujoči so bili pridni in z uvrstitvami na prvih 10 mest prinesli šoli točke za osvojitev skupnega 3. mesta.

IMG_20160527_121934 IMG_20160527_122008

Bravo naši.

3. MESTO NA OBČINSKEM TEKMOVANJU V ODBOJKI

Tudi letos smo se udeležili občinskega prvenstva v odbojki v Ilirski Bistrici. Sodelovalo je 8 ekip. Učencem vseh Bistriških šol, se vsako leto pridružijo še učenci iz OŠ Košana. Ekipe vseh šol so mešane, sestavljene iz fantov in punc.

V reprezentanco šole so se tokrat uvrstili naslednji učenci in učenke: Mežnar Luka, Antončič Matic, Tomšič Miha, Baša tine, Tomažinčič Maja, Kalister Lea, Natali Sedmak in Urška Bolčina Ljubič.

odbojka

Čestitke našim učencem za odlično 3. mesto.

Razvrstitev:

1. mesto OŠ Antona Žnideršiča
  2. mesto OŠ Dragotina Ketteja
  3. mesto OŠ Knežak
  4. mesto OŠ Jelšane

5.-6. mesto OŠ Podgora in OŠ Podgrad

7.-8. mesto OŠ Pregarje in OŠ Košana

EKIPA PRVE POMOČI OŠ KNEŽAK NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU

Državno tekmovanje iz prve pomoči je potekalo v soboto, 14.5.2016 na Debelem rtiču. Ekipe, ki so se uvrstile na to tekmovanje so bile najboljše iz svoje regije. Našo regijo in šolo so v ekipi zastopali: LEA KALISTER, 9. raz. – VODJA EKIPE; NATALI SEDMAK, 9. raz; ANIKA SEDMAK, 8. raz; VERONIKA ČERNETIČ, 8. raz; ŽIVA SLAVEC, 8.raz; BLAŽ GODINA, 7.raz; ANDRAŽ KRISTAN,       8. raz; MARIA ROSA ČERNETIČ, 8. raz.

Zahvaljujemo se zunanjemu sodelavcu Zmagu Štrajnu, ki je učence skrbno in strokovno pripravljal na tekmovanje, učencem pa za izredno voljo do dela, prizadevnost in ves vložen trud.

SAM_2857 SAM_2855

Iskrene čestitke!

Srečanje mladih planincev Primorske, 7. 5. 2016

Učenci planinske skupine OŠ Knežak smo se v soboto, 7. 5. 2016, udeležili Srečanja mladih planincev Primorske, kjer smo se srečali z mladimi pohodniki planinskih društev Primorske – Postojne, Pirana, Slavnika in Sežane. Vsi udeleženci smo se ob 9. uri zbrali na Sviščakih in se po uvodnem pozdravu odpravili na dva pohoda. Malce starejši učenci so se odpravili na Snežnik, ostali, mlajši, pa po gozdni učni poti. Tudi naša skupinica se je ločila, štirje učenci so osvojili vrh Snežnika, ostali štirje pa so prehodili gozdno učno pot, s postankom v Grdi Dragi, kjer so imeli čas za malico in družabne igre.

Na srečanju smo se imeli lepo zaradi lepih doživetij in spoznavanja novih prijateljev iz ostalih planinskih društev naše regije.

IMG_9341 IMG_9343 IMG_9348 IMG_9349 IMG_9358

Mentorica Ana Novak

Ekskurzija na Dolenjsko

Učenci od 6. do 9. razreda so se v spremstvu učiteljev Uroša Jenkota, Olge Novak, Klavdije Sotlar in Mileta Uljana 26. aprila odpravili na celodnevno ekskurzijo po Dolenjski.

Najprej smo se ustavili v Rašci, kjer smo si ogledali Trubarjevo domačijo. Pot smo nadaljevali do Jurčičeve domačije na Muljavi. V Žužemberku smo si ogledali tamkajšnji grad ter slapove Krke. Po okusnem kosilu v Novem mestu smo se s splavom zapeljali po reki Krki in tako na nekoliko drugačen način spoznali mesto. Za konec smo se ustavili v ribogojnici Luknja.

Še vreme je bilo, bilo je super lepo!

Več fotografij v galeriji.

Vodja ekskurzije: Mile Uljan

ODLIČEN USPEH EKIPE PRVE POMOČI NA REGIJSKEM TEKMOVANJU V TOLMINU

PP Tolmin1Ekipa prve pomoči OŠ Toneta Tomšiča Knežak v sestavi Lea Kalister, Natali Sedmak, Veronika Černetič, Živa Slavec, Anika Sedmak, Blaž Godina in rezervami Maria Rosa Černetič in Andraž Kristan, je v torek, 3. maja 2016 v Tolminu zastopala našo šolo na regijskem tekmovanju iz prve pomoči.

Po uspešno opravljenem teoretičnem delu, kjer so pokazali znanje osnov prve pomoči in znanje iz zgodovine rdečega križa, so se pomerili še na treh prizoriščih nesreč, kjer so ustrezno oskrbeli šest ponesrečencev.

V konkurenci desetih ekip so s svojim znanjem prisvojili prvo mesto in možnost udeležbe na državnem tekmovanju.

Ekipa, bravo! Iskrene čestitke!

PP Tolmin2 PP Tolmin3 PP Tolmin4

Bralni kamp 2016

“Zakaj bomo brali? – Branje za znanje!” je odmeval slogan v petek, 22. aprila zvečer v telovadnici naše šole. Po odličnih odzivih lanskega kampa smo se z letošnjim priključili mednarodni obeležitvi dneva knjige in noči branja. 50 nadebudnežev od 2. do 9. razreda, ki so uspešno zaključili bralno značko se je odločilo širiti zavest o pomenu branja. Na začetku smo pripravili kratek kulturni program, kjer smo poleg recitacij in petja poslušali razmišljanja članic Univerze za tretje življenjsko obdobje Ilirska Bistrica. Le te so nam prijazno priskočile na pomoč in obogatile naš večer z branjem posameznih literarnih del iz našega območja. Sledila je predstavitev najljubše knjige ter okusna in težko pričakovana večerja – pizza. Kasneje smo se v skupinah pomerili v bralnem activitiyju, kjer smo tekmovali v poznavanju literarnih junakov in knjig. Nato smo si v telovadnici pripravili ležišča, v pižamah skupaj zapeli in zaplesali potem pa tiho brali dolgo v noč. Čeprav smo bili utrujeni, smo bili preveč vznemirjeni, da bi lahko hitro zaspali. Tako so naše lučke ob knjigah kar brnele. Zbudili smo se ob pravljici, pospravili, pozajtrkovali, se v skupnem krogu težko poslovili in hkrati obljubili, da se naslednje leto srečamo spet.

Mentorici Tanja Blažek in Alenka Biščak

IMG_2169 IMG_2167 IMG_2176 IMG_2236 IMG_2247 IMG_2361 IMG_2366 IMG_2375