Mesečni arhiv: marec 2016

Obvestilo učencem in staršem

Od 1. 4. 2016 dalje velja za naš šolski okoliš spremenjen vozni red.

JUTRANJI PREOZI POPOLDANSKI PREVOZI
Š1 Postajališča
6:52 Šembije
7:01 Koritnice
7:06 Bač
7:10 Knežak OŠ TT
7:13 Bač
7:17 Knežak OŠ TT
7:18 Knežak
Š1 Š2 Postajališča
13:42 14:52 Knežak
13:45 14:55 Knežak OŠ TT
13:47 14:57 Bač
13:53 15:03 Koritnice
14:00 15:10 Knežak OŠ TT
14:05 15:15 Šembije

Cerkno – tretji dan

6…ajej, že tri dni smo tu. Kmalu bo konec naše šole v naravi. Pa tako zelo lepo je tukaj. Prostorne sobe, okusna hrana, super aktivnosti. Danes smo dopoldan preživeli zelo aktivno. Bili smo na fitnesu, a ne v telovadnici pač pa na fitnesu v naravi. Preizkušali in krepili smo svoje mišice. Popoldan pa gremo plezat in se zopet lovit po mestu. Pa saj nam ni nič težko, tudi domačini so nas sprejeli za svoje in nam zelo pomagajo pri reševanju različnih nalog, ki nam jih naložijo učitelji CŠOD Cerkno.

TEKMOVANJE IZ ZNANJA GEOGRAFIJE

Tema letošnjega geografskega tekmovanja je bila Naravne znamenitosti Slovenije.
Šolsko tekmovanje je potekalo 19.1.2016. Udeležilo se ga je 13 učencev iz 6., 4 učenci iz 7., 7 učencev iz 8. in 13 učencev iz 9. razreda.
Bronasto priznanje so dosegli: Neža Primc, Gaja Lenarčič in Jernej Smerdel iz 6. razreda, Anja Šuštar iz 7. razreda, Viva Fatur, Živa Slavec, Anika Sedmak, Maria Rosa Černetič in Veronika Černetič iz 8. razreda, Lea Kalister, Matic Antončič, Luka Hrvatin, Luka Mežnar Povrženič in Natali Sedmak iz 9. razreda.
Območnega tekmovanja, ki je bilo 8.3.2016 v Hrpeljah, so se udeležile Viva Fatur, Anika Sedmak in Lea Kalister. Novih priznanj žal niso osvojile.

Mentor: Mile Uljan

Cerkno – drugi dan

Življenje v naravi v CŠOD je v polnem teku. Naučili smo se toliko narečja, da v celoti razumemo naše nove učitelje. Danes dopoldne smo obiskali partizansko bolnico Franjo. Pot nas je vodila le navzgor in tudi nazaj do doma v Cerknem smo hodili navzgor. To Cerkljansko je res nekaj posebnega, kamorkoli greš je vse povsod veliko ravnin, ali kaj, ko vse stojijo pokonci.
Po uspešno zaključenem pohodu nas je v domu čakalo okusno kosilo. Po kosilu pa zaslužen prosti čas, ki smo ga preživeli kar umirjeno. V popoldanskem času pa nas čakajo številne aktivnosti, od potepa po Cerknem do kurjenja ognja…

Več utrinkov drugega dne si lahko ogledate v galeriji.

Življenje v naravi – CERKNO

Učenci so srečno prispeli v CŠOD Cerkno, se namestili po sobah, ki so zanimivo opremljene in se seznanili z urnikom.

Teden bo zanimiv in čakajo jih številne raznolike aktivnosti.

Vreme je sončno, tako da bomo prvi prosti čas preživeli na igrišču.

Tudi kosilo je bilo prav po meri naših fantov in punc…omaka z mletim mesom in testenine.

Lepo vas pozdravljamo.

Obisk slovenskega šolskega muzeja

Učenci od 1. do 4. razreda smo Prešernov dan počastili z obiskom Slovenskega šolskega muzeja v Ljubljani. Ogledali smo si stalno razstavo Šolstvo na Slovenskem. S pomočjo starih pripomočkov, fotografij, risb, maket in drugih muzejskih gradiv smo si lahko ustvarili predstavo, kakšna je bila šola nekoč, tudi v času Prešerna.
Najbolj nas je navdušila učna ura v nedeljski šoli, ki so jo obiskovali naši prapra…starši. Bili smo učenci v učilnici, kakršne so bile pred 150-imi leti. Ubogali smo gospoda “učenika”, imeli ves čas roke na hrbtu, dvignili roko in počakali, da nam učenik dovolil odgovoriti, računali smo in pisali na tablice, se naučili zapeti pesmico ter se srečali s takratno oliko in disciplino. Neposlušni učenci pa smo morali za kazen sedeti na oslovski klopi ali klečati na koruznem zrnju. Kar nadaljevali bi z učno uro. Ali bi bili še vedno navdušeni, če bi imeli vsak dan takšen pouk?

Utrinke tega dne si lahko ogledate v galeriji.

VABILO na roditeljski sestanek

Spoštovani starši!

Vljudno vas vabimo na roditeljski sestanek, ki bo v sredo, 9. marca 2016, ob 16. uri v prostorih naše šole.

Dnevni red:

• Martina Jenko Mavrič: Pomen gibanja za razvoj otroka
  • Šola v naravi (za učence 7., 8., in 9. razreda)
  • Govorilne ure

Lepo vabljeni.

Popoldanske govorilne ure planirane za torek, 8. 3. 2016, ODPADEJO.

IZSEK IZ DELA PRI URAH ISP-ja

Pri urah ISP so učenci zelo uspešni, prizadevni, predvsem pa kreativni.

Tako je nastala lutkovna igra Kako je nastala naša vas. Najprej so učenci zbrali zapise po pripovedovanjih o tem, nato so jih spremenili v scenarij za igro in ustvarili načrt za sceno in lutke. Vse skupaj je bilo potrebno izdelati, uporabljen je bil material od blaga, kartona, tulcev… do stiropora. Nekaj prepričevanja je bilo potrebnega pri razdelitvi vlog oz. nalog pri sami igri. Vsakemu pač ne leži vsako delo. Zanimive so bile vaje v doživeti igri, saj so jih besede s področja ljubezni nekoliko presenetile.

Vendar smo skupaj uspeli. Zadnji dan v februarju so Katja, Brina, Diana, Sara, Žiga, Aljaž, Vita In Karlina lutkovno igro predstavili učencem podaljšanega bivanja. Da je malo prekratka, so rekli, vendar so jo vseeno dvakrat spremljali.