Mesečni arhiv: februar 2016

4. dan

Tako, pa smo prismučali do zadnjega dne zimske šole v naravi. Tudi danes so učenci pridno zavijali okrog količkov na smučišču in se nasmejanih ter rdečih lic vračali v dom.
Pravkar smo dobro povečerjali, sledi nekaj prostega časa, nato pa se bo vsaka soba predstavila s petjem, igrico ali plesom.
Zjutraj pakiramo in nekje okoli 16h prihajamo domov. Nas že kaj pogrešate? Mi vas! 🙂

DSCN7204 DSCN7205 DSCN7206 DSCN7207 DSCN7215 DSCN7208

3. dan

Končno je na Vojsko posijalo sonce in spet smo lahko obuli pancerje. Že prej zajtrkom smo se odpravili na kratek jutranji sprehod do smučišča in videli, da bo smuka danes možna. Po zajtrku smo se oblekli in obuli ter s smučkami na ramenih odkorakali k smučišču.
Razdeljeni v pet skupin smo se naužili smučarskih užitkov in svežega jutranjega zraka. Okoli 11h smo se okrepčali z malico in se do kosila še nekajkrat spustili po progi.
Hitro je minil čas do kosila, po katerem smo imeli nekaj prostega časa za počitek. Popoldansko smuko je obiskalo toplo sonce in dan je bil res prelep.
Utrujeni in veseli smo se okoli 17h vrnili v dom. Po večerji smo se dodobra nasmejali, saj so nam učitelji pripravili šaljive igre.
Podoben dan kot je bil današnji nas čaka tudi jutri, saj bi radi izkoristili sneg in utrdili svoje znanje smučanja.

DSCN7177 DSCN7157 DSCN7166 DSCN7168 DSCN7170 DSCN7173

2. dan

Drugi dan zimske šole v naravi na Vojskem smo šestošolci preživeli pestro, čeprav nam je ponagajalo vreme, ki ni dopuščalo smučanja. Zjutraj smo se najprej spoznali z nekaterimi živalskimi prebivalci doma- paličnjaki, mokarji, hrčki, želvami, legvanom in kačo Borisom. Vse smo pobožali, saj so udomačene in navajene ljudi. Le za kačo nam je zmanjkalo časa… Mudilo se nam je namreč naprej v orientacijsko delavnico, v sklopu katere smo ponovili načine orientacije v naravi.
Najbolj okusen pa je bil zadnji del dopoldneva, ko smo se naučili pripraviti idrijske žlikrofe (te smo za kosilo tudi pojedli).
Po kosilu je bilo spet zanimivo, streljali smo z lokom, si skleklali vsak svojo zapestnico in se družili ter spoznavali ob raznih socialnih igrah.
Večer preživljamo ob zanimivem kvizu, s katerim si bomo zbistrili možgane in razmigali noge.

DSCN7032 DSCN7060DSCN7055 DSCN7077 DSCN7074 DSCN7147

Šestošolci in njihova dva spremljevalca sporočamo, da smo srečno prispeli na Vojsko. Po začetnem spoznavanju doma in razporeditvi po sobah, smo se najprej dobro najedli. Sledilo je oblačenje, obuvanje in sprehod do bližnjega smučišča. Tam so učitelji preverili smučarske spretnosti učencev in jih razporedili glede na predznanje. Sledilo je uvajanje na smučišče, padanje, smeh in veselje otrok. Vsi utrujeni smo se po dobrih dveh urah vrnili v dom, kjer smo povečerjali. Ampak to še ni bil konec prvega dne. Učitelji so nas peljali na zimski nočni pohod, sledile pa so še šaljive igre v športni dvorani.
Tako, zdaj pa gremo spat.
DSCN6907DSCN6918
DSCN6920DSCN6985

Kulturni dan

V okviru kulturnega dne so 9. februarja učenci od 5. do 9. razreda prvi dve šolski uri ustvarjali v delavnicah na temo kulture. Po malici so se nam pridružili ostali učenci šole. Na proslavi, namenjeni kulturnemu prazniku, so učenci predmetne stopnje predstavili, kar so naredili v delavnicah. Nato smo se ošemljeni podali po Knežaku in Baču, kjer so nas tradicionalno s čajem in piškoti pričakale članice KD Tuščak.

Fotografije si oglejte v galeriji.